جمعه 29 تیر 1403
EN

عمره مفرده

اطلاعیه ثبت نام مرحله دوم عمره 94-93

اطلاعیه ثبت نام در کاروانهای عمره 94-93اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان مازندران

در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده 94-93

مديريت حج و زيارت استان مازندران  با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند استان مي‌رساند که اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف به عمره سال 94-1393 در دو مرحله به شرح ذیل اعلام و آغاز می‌گردد که اطلاعات مربوطه درخصوص نحوه ثبت نام و کاروانهای اعزامی هراستان، در پايگاه اينترنتي:    www.mazandaran.haj.ir قابل دسترس بوده و زائرين محترم واجد شرايط تشرف مي‌توانند با توجه و رعايت  دقيق به کليه نکات قيد شده، برنامه‌ريزي و اقدام فرمايند:

مرحله اول:گروههای اعزامی حدوداً از نیمه ماه صفر برابر 13/09/1393  تا دهه دوم جمادی الاول برابر با 20/12/1393.

 برای دریافت جدول تاریخ پروازمرحله اول عمره 94-93 عمره استان مازندران اینجا کلیک کنید.

مرحله دوم: گروههای اعزامی در اواسط جمادی الاول 21/12/1393 لغایت دهه سوم شعبان 27/3/1394.

توجه: اعلام جزئیات گروه‌های مرحله دوم،  به همراه ضوابط و شرایط ثبت نام مربوطه حدوداً از نیمه دوم بهمن ماه سال جاری برابر اطلاعیه های مربوطه اعلام خواهد شد

تذكر مهم: اعزام پذيرش شدگان محترم منوط به صدور بموقع رواديد (ويزا) توسط سفارت عربستان در ايران مي‌باشد و درصورت بروز هرگونه موارد پيش‌بيني  نشده، تأخير و يا عدم تأئید و انجام پرواز در زمان و مقصد مقرر میبایست از سوی زائرین پیش بینی و مسئوليتي متوجه مديريت حج و زيارت استان نمي باشد.

الف)مشمولین ثبت‌نام:

آن‌دسته از افراد و دارندگان کارت ثبت‌نامی ملی و ملت که در سامانه (فاخر) اقدام به درج اطلاعات نموده و اینک وضعیت اعزام سرگروه و همراهان آنان با رنگ سفید مشخص گردیده باشد، به‌شرح جدول زمان‌بندی ذیل(درقالب اولویت‌های اصلی و ذخیره تعیین شده) امکان رزرو و انتخاب پرواز در حدفاصل پروازهای مرحله اول 13/9/1393 لغایت 20/12/93 را خواهند داشت.

 

اولویت های اصلی

زمان رزرو و ثبت نام اولیه

رزرو و ثبت نام با مراجعه به:

توضیحات(مهم)

1  تا 350

از 9 صبح روز شنبه

01/09/1393

برای ورود به سامانه روی آدرس ذیل کلیک نمائید

fakher.haj.r

درصورت عدم رزرو و ثبت نام، ظرفیت کاروانها دراین مرحله از اولویت های بعدی تکمیل میگردد

 تذکرات:

·        قبوض ودیعه‌گذاری بانک‌ملی مربوط به سنوات قبل از 5/1/1386 تنها به‌شرط تبدیل نمودن به کارت‌های جدید امکان ثبت‌نام خواهند داشت.

·        اولویت‌های فراخوان شده فوق الذکر چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام ننموده و یا در مهلت 72ساعت بعد از رزرو جا برای ثبت‌نام قطعی اقدام ننمایند برابر جدول زمان بندی ذیل ظرفیت خالی گروه‌ها از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌گردد.

 

جدول اولویت‌های ذخیره (صرفاً جهت تکمیل ظرفیت خالی)

اولویت ذخیره

زمان رزرو و ثبت نام اولیه

رزرو و ثبت نام با مراجعه به:

توضیحات(مهم)

1تا 400

از 9 صبح روز چهار شنبه

05/09/1393

fakher.haj.r

دعوت از این اولویت‌ها صرفاً در این مرحله و فقط به منظور مراجعه به سامانه فاخر و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت نام در صورت تمایل می‌باشد و درصورت تکمیل گروه‌ها ثبت‌نام متوقف و تعهدی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

1تا450

از 9 صبح روز یکشنبه

09/09/1393

1تا 500

از 9 صبح روز پنج شنبه

13/09/1393

 

·        درصورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 501 به بعد نیز به‌همین روش متعاقباً ازسوی مدیریت حج و زیارت استان  برای مراجعه و اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام دعوت می‌گردد.

·         دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ 5/1/1386)که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به کارت ثبت‌نامی جدید اقدام ننموده‌اند می‌بایست با مراجعه به شعب بانک‌ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام نمایند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت.

·        آن دسته از افرادی‌که در سال‌های قبل وفق ضوابط اقدام به ثبت‌نام نزد دفاتر مجاز زیارتی مجاز نموده ولی به علتی مشرف‌ نشده‌اند ‌و ‌بستانکار می‌باشند قبل از مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی در روز ثبت‌نام حتماً نسبت به اخذ تأییدیه از مدیریت  حج و زیارت در استان اقدام و با مراجعه به شعب بانک مربوطه قبض خود را مربوطه پایدار نمایند.

 

تذکر مهم : به کلیه مشمولین تشرف درعمره جاری که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است درصورت عدم مراجعه سازمان برابر مندرجات پشت کارت ثبت‌نامی برای آنان در آینده تصمیم‌گیری خواهد نمود..

ب) نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

·        در سال‌جاری بستر لازم برای تقاضای تشرف به عمره با مراجعه مستقیم به سامانه www.Fakher.haj.ir فراهم میباشد. قطعاً تأکید مینماید تا قبل از شروع ثبت نام قطعی در کاروان ها قبلاً به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و اخذ کلمه کاربری و رمز ورود به سامانه اقدام و سپس با انتخاب و تأیید کاروان مورد نظر با دریافت برگه رزرو جا برای نهایی نمودن ثبت نام اولیه خود حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه نمایند.

·        قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه بموقع و بهمراه مدارک موردنیاز(قیدشده در برگه رزروجا) به کارگزار مقصد در مهلت تعیین‌شده خواهد بود. ازاینرو چنانچه قبلاً افراد اقدام به درج اطلاعات خود و همراهان ننموده باشند ابتدا می‌بایست مراحل اولیه را درسامانه مذکور طی نموده و سپس اقدام به انتخاب تاریخ پرواز و رزرو جا درگروه پروازی مورد نظر نمایند.

·        کلیه دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور آمادگی دارند تا درصورت تمایل و مراجعه متقاضیان، از طریق سامانه مذکور قبلاً با درج اطلاعات (تشکیل گروه و دریافت کلمه و رمز عبور برای متقاضیان) و رزرو جا و ثبت نام اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام نمایند. لیکن مجدداً تأکید می نماید این مراحل را مطلقاً به روز ثبت نام موکول ننمایند.

·        با مراجعه به سایت فاخر میتوان ضمن اطلاع از وضعیت کلی گروه و شرایط اعزام،  با توجه به راهنمای مربوطه از اولویت افراد نیز مطلع شد. بدیهی است افرادی میتوانند رزرو و ثبت نام اولیه دهند که در سامانه به رنگ سفید قابل رویت باشند؛ از اینرو افرادی که در گروه،  اولویت آنان به رنگ قرمز باشد امکان رزرو را تا زمان اعلام اولویت‌شان نداشته و باید قبلاً توسط سرگروه از گروه خارج گردند.

·        به منظور تسهیل در امور ثبت‌نام در سامانه، در روزهای ثبت نام قطعی امکان تغییر اعضا صرفاً از ساعت 13 لغایت 24 امکان پذیر خواهد بود؛ ضمناً تغییر استان محل اعزام در سه روز اشاره شده برای ثبت نام میسر نخواهد بود.

 

مدارک مورد نياز ثبت نام

·        برگه تأییدیه انجام رزرواسیون( و درصورت عدم امکان اخذ برگه با ارائه: شماره رهگیری، شماره ملی یا شماره ثبت نام به کارگزار زیارتی)

·        اصل و تصوير کارت سپرده گذاري بانک ملي يا بانک ملت

·        ارائه مدارک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام می‌نمایند.

·        ارائه مدارک اثبات نسبیت برای افرادی که با محرمشان در گروه ثبت‌نام می‌نمایند.

·        اصل کارت ملی

·        گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ پرواز که درحال حاضر ارائه اصل گذرنامه تنها برای پروازهای 13/09/93 لغایت 10/10/93 در روز ثبت نام الزامسیت. ضمناً لازم است در گذرنامه حداقل دو صفحه خالی مقابل هم وجود داشته باشد.

·        یک قعطه عکس 4*6 رنگي مشابه با عکس گذرنامه

توجه1: متقاضيان محترم مي بايست قبل از واريز هزينه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واريز هزينه سفر اطمينان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغايرت حتماً نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار مقصد اقدام نمايند.

د) زمان پذيرش و ثبت نام :

1- انشاءا... ثبت نام مرحله اول همزمان ازساعت 9 صبح روز شنبه  مورخ 01/09/1393 آغاز خواهد شد و تا تکميل ظرفيت هريک از کاروانها ادامه خواهد داشت.

2- برای ثبت نام قطعی در پرواز انتخابی متقاضیان پس از رزرو جا می‌توانند همه روزه از ساعت 8 صبح لغايت 16 با استثناء ایام تعطیل به دفتر زیارتی انتخابی خود مراجعه نمایند.

هـ) توضيحات مهم :

1- مبلغ هزينه سفر باتوجه به تاريخ تشرف، شرايط محل اسكان و مقصد پرواز ( جده – مدينه ) متفاوت مي‌باشد.

2- عدم ارائه هر يك از مدارك لازم هنگام ثبت نام و عدم پرداخت مابه التفاوت هزينه هاي سفر و ارائه فيش بانكي تأييد شده به منزله انصراف از سفر تلقي شده و دفاتر زیارتی مجاز به جايگزيني افراد جديد با هماهنگی مديريت حج و زیارت استان خواهند بود.

3-  تکمیل، تنظیم وتحویل قرارداد مربوطه ( به همراه ملحقات و توضیحات ضروری)، بين متقاضي و كارگزار الزامی است وزائرین  می بایست پس از ثبت نام قطعی نسبت به دریافت، مطالعه ورعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می‌باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل مربوطه قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده که میبایست این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد. ضمناً دفتر زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی‌باشد.

5- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي (بين المللي) خواهد بود .

6- دريافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج و واکسيناسيون به عهده متقاضي است.

7- به غير از همسر صاحب گذرنامه، براي ساير افراد خانواده (فرزندان ذكور و اناث) كه زمان پرواز 17 سال تمام داشته باشند، ارائه گذرنامه انفرادي ضروري است. هرچند توصیه می‌گردد کلیه افراد گذرنامه انفرادی داشته باشند.

8- عكس فرزندان زير 2 سال كه به همراه والدين خود نام نويسي مي‌شوند نیز بايد در گذرنامه الصاق شده باشد.

9- خروج از كشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه مي‌باشد.

10- مسئوليت ممنوع الخروج بودن (تشابه اسمي ، بدهي مالياتي و . . . )  برعهده شخص زائر خواهد بود.

11- منظور از كارگزار، دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي ذكر شده در اين اطلاعيه مي باشد.                                                                                                                                       (برای دریافت فهرست اسامی ومشخصات کارگزاران اینجا  کلیک شود)

توجه مهم  : اعلام اسامی همه دفاتر وشرکتهای زیارتی  در جدول شماره یک بمنزله داشتن سهمیه عمره در مرحله اول نبوده ،بلکه با توجه به ثبت نام اینترنتی  از طریق سامانه (فاخر)همه کارگزاران می توانند در ثبت نام زائرین رایاری نمایند.

12- اعزام متقاضيان محترم از طريق دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي مجاز اعلام شده خواهد بود . لذا هرگونه ثبت نام در غير از دفاتر و شركتهاي مذكور فاقد اعتبار بوده و مديريت حج و زيارت در قبال اينگونه متقاضيان هيچگونه مسئوليتي نداشته و با افراد و شركتهاي غير مجاز كه اقدام به ثبت نام نمايند، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت .

13- گروه‌بندي هتلهاي محل استقرار زائرين در مكه مكرمه و مدينه منوره با استاندارد هاي رايج بين المللي منطبق نبوده و بر اساس امكانات موجود در كشور عربستان تنظيم شده است .

14- مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصد متناسب با گروه انتخابی و زمانبندی رفت وبرگشت  از ایستگاه مربوطه 12 ساعت کاهش یا افزایش میتواند داشته باشد.

 

                                                                                                                    مدیریت حج و زيارت استان مازندران

اطلاعیه ثبت نام عمره 93-92

 اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان مازندران در خصوص اعلام گروه‌های مرحله دومعمره 93-92

عمره سال 1435 هجری قمری

مديريت حج و زيارت استان مازندران با استعانت از درگاه خداوند متعال به استحضار شهروندان ارجمند استان مي‌رساند: آن‌دسته از متقاضیان (طبق بند الف این اطلاعیه) می‌توانند برای ثبت‌نام در گروه‌های مرحله دوم  اعزام (گروههای 08/01/1393 تا 06/04/1393) در دفاتر خدمات زیارتی که فهرست آنان بهمراه شرايط و ضوابط ثبت‌نام و تشرف در این مرحله علاوه بر اين اطلاعيه در پايگاه اينترنتي http://mazandaran.haj.ir نیز قابل دسترس می‌باشد مراجعه وبا رعايت دقيق به کليه نکات قيد شده برنامه‌ريزي و اقدام فرمايند.

تذكرمهم: اعزام متقاضیان منوط به صدور به‌موقع رواديد (ويزا) توسط سفارت عربستان سعودی در ايران مي‌باشد و درصورت بروز هرگونه موارد پيش‌بيني نشده، تأخير و يا عدم تأیید و انجام پرواز در زمان و مقصد مقرر مسئوليتي متوجه مديريت حج و زيارت استان نمي‌باشد

الف) مشمولين تشرف مرحله دوم:

جدول زمان‌بندی دعوت از اولویت‌های اصلی و ذخیره برای ثبت‌نام و تکمیل ظرفیت خالی گروه‌های پروازی 8 فروردین تا 6 تیرماه 1393

جدول الف: اولویتهای اصلی برای ثبت نام در گروههای عمره سال( 1435 هجری قمری)(93-1392 هجری شمسی)

 

  ردیف

شرح اولویت ها وتاریخ اعزام

روز و ساعت مراجعه به دفاتر زیارتی مجازاستان

ساعت مراجعه به دفاتر زیارتی

ملاحظات

1

ثبت نام از اولویت اصلی

300-1

برای اعزام ازتاریخ 08/01/93 لغایت 06/04/93

چهار شنبه مورخه 02/11/ 92 لغایت

سه شنبه مورخه 08/11/92

16-  08 

با توجه به فراخوان مکرر حداقل از عمره سه سال گذشته تاکنون اولویت‌های تا 250 و کارت‌های تبدیلی به‌دلیل تعدد در فراخوان وعدم مراجعه، در عمره آتی در اولویت‌های ذخیره قرار خواهند گرفت.

جدول ب: اولویتهای ذخیره برای ثبت نام در گروههای عمره سال (1435 هجری قمری) (93-1392 هجری شمسی)

ردیف

شرح اولویت ها وتاریخ اعزام

روز و ساعت مراجعه به دفاتر زیارتی استان

ساعت مراجعه به دفاتر زیارتی

ملاحظات

1

ثبت نام ازاولویت ذخیره

تا320

برای اعزام ازتاریخ 08/01/93 لغایت 06/04/93

سه شنبه مورخه 08/11/92

لغایت

شنبه مورخه 12/11/92

      16 -  08

 

در صورت عدم تکمیل ظرفیت کاروانها با اولویتهای تا 300، سیستم برای تکمیل ظرفیت بتدریج تا اولویت 320 ذخیره باز خواهد شد،درصورت تکمیل با اولویتهای بند 1 ثبت نام دراین مرحله متوقف خواهد شد.

2

 

ثبت نام ازاولویت ذخیره

تا340

برای اعزام ازتاریخ 08/01/93 لغایت 06/04/93

شنبه مورخه12/11/92

لغایت

چهارشنبه مورخه 16/11/92

16-  08   

در صورت عدم تکمیل ظرفیت کاروانها با اولویتهای تا 320، سیستم برای تکمیل ظرفیت بتدریج تا اولویت 340 ذخیره باز خواهد شد،درصورت تکمیل با اولویتهای بند 1و2 ثبت نام دراین مرحله متوقف خواهد شد.

3

 

ثبت نام ازاولویت ذخیره

تا360

برای اعزام ازتاریخ 08/01/93 لغایت 06/04/93

چهارشنبه مورخه 16/11/92

تا تکمیل ظرفیت

16 -  08 

در صورت عدم تکمیل ظرفیت کاروانها با اولویتهای تا 340، سیستم برای تکمیل ظرفیت بتدریج تا اولویت 360 یا بیشتر ذخیره باز خواهد شد،درصورت تکمیل با اولویتهای بند1و2و3 ثبت نام دراین مرحله متوقف خواهد شد.

توجه مهم :نوبت اصلی تشرف اولویت‌های از301 تا 360 در عمره سال‌های بعد می‌باشد. ولیکن بدلیل عدم مراجعه بموقع زائرین بدلائل مختلف ناگزیر به اعلام اولویتهای بالاتر از اولویت اصلی طبق ستون ملاحظات میباشیم .

در صورت عدم تکمیل  ظرفیت ،ازمتقاضیان 360 به بالا نیز بتدریج برای تکمیل ظرفیت دعوت خواهد شد   بنا برین عمره گزاران محترم می توانند اطلاعات لازم را ازکارگزاران اعلام شده در این اطلاعیه ، صدا وسیما، روزنامه های محلی ویا سایت www.mazandaran.haj.ir  دراین زمینه کسب نمایند.

نکته مهم : داشتن گذرنامه معتبر به هنگام ثبت نام در کاروانها مورد تاکید میباشد.

قبوض ودیعه‌گذاری بانک‌ملی مربوط به سنوات قبل از 5/1/1386 تنها به‌شرط تبدیل نمودن به کارت‌های جدید امکان ثبت‌نام خواهند داشت.

ب) نحوه پذيرش و ثبت نام :

الف- ذخيره (رزرو) اوليه: در ابتدا متقاضي واجدالشرايط با مراجعه به يکي از دفاترزیارتی مجاز در سطح استان و با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب و ذخيره (رزرواسيون ) در يکي از گروه‌هاي اعزامي اقدام نموده و درپایان برگه انجام رزرو جای اوليه را که حاوي مشخصات گروه پروازي مربوطه به همراه نام و نشاني کارگزار عامل (مقصد) و کد پيگيري دريافت نمايد.

توجه 1: هر يک از کارگزاران پس از انجام ثبت‌نام اوليه (رزروجا) براي زائر (انفرادي يا گروهي ) مي‌بايست برگه انجام رزرو را به زائران تحويل نمايد .

توجه 2:هريک از زائران مي‌بايست با مطالعه دقيق مفاد و مندرجات اين برگه در زمان و مهلت مقرر به کارگزار مقصد براي قطعي نمودن ثبت‌نام خود و دريافت برگه واريز هزينه سفر اقدام نمايند .

ب- ثبت نام قطعي: بعد از انجام رزرو جای اوليه لازم است هر يک از متقاضيان در مدت زمان تعيين شده (در برگه ذخیره جا) با ارائه اصل و رونوشت مدارک مورد نياز و اشاره شده جهت انجام ثبت‌نام قطعي به کارگزار عامل(مقصد) مراجعه و نسبت به دريافت قبض هزينه مابه التفاوت سفر و واريز آن در مدت مقرر اقدام نمايد؛ بديهي است در صورت عدم مراجعه متقاضي در مهلت یادشده، ثبت‌نام اوليه وي به صورت خودکار از سامانه ثبت نام حذف و زائر مي بايست جهت ثبت‌نام مراحل قبلي را مجدداً طي نمايد.

 

مدارک مورد نياز ثبت نام در کارگزار مقدماتي(مبدأ) جهت رزرواسيون:

1-     اصل کارت ثبت‌نامی.

2-     اصل کارت یا شماره ملی.

مدارک مورد نياز ثبت نام در کارگزار عامل(مقصد) جهت ثبت نام قطعي:

1-برگه رزرواسيون اوليه ممهور به مهر کارگزار مقدماتي

2- اصل و تصويرکارت ثبت‌نامی

3- ارائه مدرک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام می‌نمایند.

4-اصل کارت يا شماره ملي.

تذکر مهم : متقاضيان محترم باتوجه به مفاد جدول شماره دو (هزينه سفر، مقصد و تاريخ پرواز) مي توانند به هريک از کارگزاران قيدشده در جدول شماره يک مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اوليه (ذخيره جا) در یکی از تاریخ‌های مد نظر خود اقدام نمايند.

توجه : ترتيب قرار گرفتن اطلاعات در رديفهاي جدول شماره 1 و 2  هيچ ارتباطي با يکديگر ندارند.

توجه1: متقاضيان محترم مي بايست قبل از واريز هزينه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واريز هزينه سفر اطمينان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغايرت حتماً نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار عامل (مقصد) اقدام نمايند تا دچار مشکل نشوند.

توجه2: منظور از کارگزار مقدماتي(مبدأ)، دفتر يا شرکت زيارتي است که عمل ذخيره جا (رزرو) را انجام داده و کارگزار عامل (مقصد) دفتر يا شرکتي است که مسئوليت  عمليات ثبت‌نام قطعي، آموزش زائر و اعزام را برعهده خواهد داشت.

د) زمان پذيرش و ثبت نام :

1- انشاءا... ثبت نام  در گروه‌های مرحله دوم هم‌زمان ازساعت 9 صبح ( با رعايت نوبت  ) روز چهار شنبه مورخ 02/11/1392 آغاز و تا تکميل ظرفيت هريک از کاروانها ادامه خواهد داشت.

2- مبلغ هزينه سفر با توجه به تاريخ تشرف، شرايط محل اسكان و مقصد پرواز( جده – مدينه ) متفاوت مي باشد. ضمناً در شرایط خاص، احتمال تغییر مقصد پروازی از مدینه به جده ویا بلعکس وجود دارد.

2- عدم ارائه هر يك از مدارك لازم هنگام ثبت‌نام و عدم پرداخت وجه مابه التفاوت هزينه سفر و نیز عدم ارائه فيش بانكي تأييد شده ظرف مهلت مقرر، به منزله انصراف از سفر تلقي شده و كارگزاران محترم مجاز به ثبت‌نام و جایگزینی از سایر واجدین تشرف می‌باشند.

3-  تکمیل، تنظیم و تحویل قرارداد مربوط بين زائر و كارگزار، الزامی است و زائرین می‌بایست پس از ثبت‌نام قطعی  در کارگزار مقصد نسبت به دریافت ، مطالعه و رعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي (بين المللي) که حداقل هفت ماه از تاریخ پرواز اعتبار داشته باشد خواهد بود.

5- دريافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج از کشور و هزینه واکسيناسيون به عهده متقاضي است.

6- خروج کشور اشخاص زیر 18 سال (ذکور واناث) به عنوان همراه با گذرنامه والدین بلامانع می باشد، بدیهی است صدور گذرنامه و خروج کشور فرزندان ذکور بالای 17 سال تمام مشروط به ارائه موافقت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا خواهد بود.

7- هر متقاضی می‌بایست دو قطعه عکس 6*4(مشابه با عکس گذرنامه) جهت اخذ روادید تحویل دفتر زیارتی نمایند؛ ضمناً عكس فرزندان زير 2 سال كه به همراه والدين خود نام‌نويسي مي شوند نیز بايد در گذرنامه الصاق شده باشد.

8- خروج از كشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه مي باشد.

9- مسئوليت ممنوع الخروج بودن (تشابه اسمي ، بدهي مالياتي و . . . )  برعهده شخص متقاضی خواهد بود .

10- قبل از تاريخ اعلام شده، كارگزاران  مجاز به پذيرش متقاضيان به هيچ وجه تحت عناوين رزرو ، ليست انتظار و ... نبوده و ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده مجاز خواهد بود .

12- اعزام متقاضيان محترم از طريق دفاتر و شركتهاي خدمات  زيارتي مجاز اعلام شده در اين اطلاعيه(جدول شماره1) خواهد بود. ازاین‌رو هرگونه ثبت‌نام در غير از دفاتر و شركت‌هاي مذكور فاقد اعتبار بوده و این مديريت در قبال اين‌گونه متقاضيان هيچ‌گونه مسئوليتي نداشته و با افراد و شركت‌هاي غيرمجاز كه اقدام به ثبت‌نام نمايند برخورد قانوني صورت خواهد گرفت .

13-  حضور شخص متقاضي هنگام ثبت نام قطعی ضروري است.

16- گروه بندي هتلهاي محل استقرار زائرين در مكه مكرمه و مدينه منوره با استاندارد هاي رايج بين المللي منطبق نبوده وبراساس‌امكانات‌موجود‌در‌كشور‌عربستان‌تنظيم‌شده است.

17-مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصد و متناسب با گروه انتخابی و زمان‌بندی رفت وبرگشت  از ایستگاه مربوطه ممکن است دوازده ساعت کاهش یا افزایش داشته باشد.

« مدیریت حج و زيارت استان مازندران »