جمعه 29 تیر 1403
EN

خبرگزاری

اطلاعیه وجدول پروازی مرحله دوم ثبت نام زائران دارای اولویت 350-1 عمره مفرده درکاروانها از 20بهمن ماه.

اطلاعیه وجدول پروازی مرحله دوم ثبت نام زائران دارای اولویت 350-1 عمره مفرده درکاروانها از 20بهمن ماه.

بسمه تعالی

اطلاعیه مدیریت حج و زیارت استان مازندران درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در مرحله دوم عمره‌مفرده          

سال 1436 هجری .قمری (94-1393 هجری.شمسی)

   با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر انقلاب شکوهمند اسلامی بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره سال 1436 هجری قمری(پروازهای حدفاصل 1393/12/21 تا 1394/03/26) استان مازندران از تاریخ 1393/11/20 به‌شرح  جدول ذیل آغاز می‌گردد.

الف)مشمولین ثبت‌نام:

آن‌دسته از افراد و دارندگان کارت ثبت‌نامی ملی و ملت که در سامانه fakher.haj.ir اقدام به درج اطلاعات نموده و اینک وضعیت اعزام سرگروه و همراهان آنان (طبق اولویت اعلامی ذیل) با رنگ سفید مشخص گردیده باشد، به‌شرح جدول زمان‌بندی ذیل(درقالب اولویت‌های اصلی و ذخیره تعیین شده) امکان رزرو و انتخاب پرواز را خواهند داشت.(با کلیک برروی آدرس بالا میتوانید وارد سامانه فاخرشوید)

دوره اعزام به عمره مفرده اعم از ایام نوروز وعادی

اولویت

زمان مراجعه

رزرو و ثبت نام با مراجعه به:

توضیحات(مهم)

از

تا

ایام عید ازتاریخ 1393/12/21 لغایت 1394/01/07

1

250

از ساعت نه صبح روز

دوشنبه

 1393/11/20

fakher.haj.ir

درصورت عدم رزرو و ثبت نام، ظرفیت گروه‌ها دراین مرحله از اولویت های بعدی تکمیل میگردد . همچنین در صورت احساس تکمیل ظرفیت ها ی عید در هرمرحله ، به اندازه نیاز اولویت ها بتدریج اعلام خواهد شد.

ایام عید ازتاریخ 1393/12/21 لغایت 1394/01/07

1

300

از ساعت نه صبح روز

سه شنبه

1393/11/21

ایام عید ازتاریخ 1393/12/21 لغایت 1394/01/07

1

350

از ساعت نه صبح روز

چهارشنبه

1393/11/22

ایام عادی ازتاریخ 1394/01/08 لغایت 1394/03/26

1

350

از ساعت نه صبح روز

دوشنبه

1393/11/20

 

 

 

 

1-       اولویت‌های فوق چنانچه ظرف مهلت تعیین‌شده برای ذخیره و ثبت‌نام اولیه اقدام ننموده یا در مهلت 72ساعت بعداز رزرو برای ثبت‌نام قطعی به دفاتر زیارتی مراجعه ننمایند رزرو آنان باطل و ظرفیت خالی گروه‌ها برابر جدول زمان‌بندی ذیل از سایر اولویت‌ها تکمیل می‌گردد.


اولویت ذخیره

زمان مراجعه

رزرو و ثبت نام بامراجعه به:

توضیحات(مهم)

تا 400

از 9 صبح روز 1393/11/25

 

fakher.haj.ir

دعوت از این اولویت‌ها صرفاً در این مرحله و فقط به منظور مراجعه به سامانه فاخر و اطلاع از ظرفیت خالی در گروه‌ها و ثبت نام در صورت تمایل می‌باشد و درصورت تکمیل گروه‌ها ثبت‌نام متوقف و تعهدی برای ثبت‌نام وجود ندارد.

2-      درصورت عدم تکمیل برخی از ظرفیت‌ها، اولویت‌های 401 به بعد نیز به‌همین روش در سامانه فاخر ازسوی دفاتر حج و زیارت برای اطلاع‌ از ظرفیت‌های خالی گروه‌ها و ثبت‌نام فعال می‌گردد.

 

توجه: تشرف معتمرین در هرزمان منوط به صدور به موقع روادید ازسوی سفارت کشور عربستان سعودی و تأیید جداول پروازی                 می باشد.

ب/ نحوه ثبت‌نام و مدارک لازم:

1-    در سالجاری بستر لازم برای تقاضای تشرف به عمره با مراجعه مستقیم به سامانه http://fakher.haj.ir فراهم می‌باشد. قطعاً تأکید مینماید تا قبل از شروع ثبت نام قطعی در کاروان ها قبلاً به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اولیه و اخذ کلمه کاربری و رمز ورود به سامانه اقدام و سپس با انتخاب و تأیید کاروان مورد نظر با دریافت برگه رزرو جا برای نهایی نمودن ثبت‌نام اولیه خود حداکثر ظرف مدت 72 ساعت به کارگزار مربوط مراجعه نمایند.

2-   هرگونه رزرو و ثبت‌نام اولیه برای اعضای گروه از سوی سرگروه با استفاده از کد ملی و کلمه عبور سرگروه امکان پذیر خواهد بود. از اینرو لازم است سرگروه‌ها با مراجعه به سامانه فاخر وضعیت گروه را به مرحله ثبت‌نام در کاروان‌ها رسانده باشند.

3-  قطعی نمودن ثبت‌نام منوط به مراجعه به کارگزار مقصد در مهلت تعیین‌شده به همراه مدارک مورد نیاز (قید شده در برگه رزرو جا) خواهد بود. ازاین‌رو چنانچه قبلاً افراد اقدام به درج اطلاعات خود و همراهان ننموده باشند ابتدا می‌بایست مراحل اولیه را درسامانه مذکور طی نموده و سپس اقدام به انتخاب تاریخ پرواز و رزرو جا درگروه پروازی مورد نظر نمایند.

4-  هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون  راهنما می باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده است و می‌بایست برابر قیمت‌های مصوب دفتر حج و زیارت، این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد.

5-  کلیه دفاتر خدمات زیارتی در سراسر کشور آمادگی دارند تا درصورت تمایل و مراجعه متقاضیان، از طریق سامانه مذکور قبلاً با درج اطلاعات (تشکیل گروه و دریافت کلمه کاربری و رمز عبور برای متقاضیان) و رزرو جا و ثبت نام اولیه برای افراد واجد شرایط اقدام نمایند. لیکن مجدداً تأکید می نماید این مراحل را مطلقاً به روز ثبت نام قطعی موکول ننمایند.

6-   به منظور جلوگیری از هرگونه اختلال در انجام رزرواسیون، تغییر استان محل اعزام در سامانه فاخر در پنج روز اشاره شده برای ثبت نام، میسر نخواهد بود.

7-  جهت تسهیل در صدور روادید و جلوگیری از تأخیر و مشکل احتمالی تأکید می‌گردد کلیه افرادی‌که پروازهای انتخابی آنان از 21/12/1393 تا 20/1/1394 می‌باشد، لازم است گذرنامه (دارای اعتبار هفت ماه از تاریخ پرواز) خویش را هنگام مراجعه به دفتر زیارتی جهت قطعی نمودن ثبت‌نام ارائه نمایند.

          جهت دریافت جدول پروازی   اینجا  کلیک کنید

اعلام تمامی اسامی کارگزاران بمنزله داشتن سهمیه نخواهد بود بلکه به کسانی  که در این دوره فاقد سهمیه میباشند نیز    می توانند زائران را بصورت اینترنتی از دفتر خود ثبت نام نمایند

جهت دریافت مشخصات کارگزاران   اینجا  کلیک کنید

مدیریت حج وزیارت مازندران


مدیر ارشد امتیاز به خبر :

فایل پیوست

آرشیو اخبار